Ribaro MK

ништо не е наивно, само така изгледа

ВМРО ло-ло-ло…

Во овој видео пост: Големото уво на малодушниот братучед во акција. Кој е тој што се дрзнал да им ги ремети херците…?

Или во превод: мојот крик за скандалозниот Орвеолов „Закон за електронски комуникации“.

Објавено во okno.mk – линк

Ви се допаѓа? Споделете го со вашите пријатели

Би можело да те интересира:

Categories: Видео, Став

Коментирај со Фејсбук:

12 Responses so far.

 1. RT @ribaro: ВМРО ло-ло-ло… http://bit.ly/d9Pt9v (tnx to @darko156 i @kuzman0v testiram тестирам Topsy Retweet Button)

 2. @macstr1k3r ок е тонот, провери звучките 🙂 (реф. http://bit.ly/at9caG)

 3. Marisol says:

  Kako da ti kazzam? Ti ribaro si mnogu glupo dete. Namesto da si se uklopis so ovie so gi ismevas i da udriss po komunjarite so ovaa darba ssto ja imass za praenje videa kup pari kje napraesse. Ova najiskreno ti go velam. Vaka drkaj sega na seucitelot vi Kolja i zbiraj sitnezz. Mnogu si zzalen, ama ic ne mi e zzal za takvi prodaeni dushi kako tebe!

 4. ribaro says:

  Marisol, како тоа мислиш за ситнеж, па нели ние продаените души сме добро платени? 🙂
  Ти благодарам на душегрижништво Марисол!

 5. мојот (лански) придонес за хаштагов со баш наслов „ВМРО ло-ло-ло“ 🙂 http://ribaro.mk/vmro-lo-lo-lo/ #вмрололо

 6. И на #Урко сум му дал улога пред две години :)) ВМРО ло-ло-ло… – http://t.co/I7fsPcoN

 7. И на #Урко сум му дал улога пред две години :)) ВМРО ло-ло-ло… – http://t.co/I7fsPcoN

 8. @BogumilPopov ВМРО ло-ло-ло… http://t.co/CnOQY6qw @malaovca @razvigor @fmeta #privatnost

 9. @BogumilPopov ВМРО ло-ло-ло… http://t.co/CnOQY6qw @malaovca @razvigor @fmeta #privatnost

 10. @BogumilPopov ВМРО ло-ло-ло… http://t.co/CnOQY6qw @malaovca @razvigor @fmeta #privatnost


Sponsors

 • Лиценца

  Creative Commons License
  Овој блог - дело by ribaro е лиценциран со Creative Commons Наведи извор-Некомерцијално 2.5 Macedonia License.
  Засновано врз работата на блогот: ribaro.mk.
 • Пик

 • Категории

 • Архива