Ribaro MK

ништо не е наивно, само така изгледа

Глуп/п/ост

„Има милиони блогери низ светот. Секој со сопствен стил и глас, а сепак само некои се издвојуваат од сите. Овие топ батки се придвижувачи и тресачи на блогосферата. Кога тие зборуваат блог-светот слуша. Ова се 50-те највлијателни топ блогери и ако не сте ги знаеле еве ви шанса да ги запознаете“ – northxeast. Половината од  [ Read More ]

Fuck – граматичка употреба

Fuck е еден од најинтерсните, живописни зборови во англискиот јазик. Fuck, трпи многу граматички варијанти. Се употребува како преоден глагол (John fucked Mary – Џон ја еба Мери) и како непреоден глагол (Mary was fucked by John – Мери беше ебана од Џон). Може да биде и активен глагол (John really gives a fuck –  [ Read More ]

Јаболко

Како продолжение на претходниот пост и реакциите… Абе батковци и дадички, организирани или институцијализирани залагачи за слободен софтвер и комплетно и-живеењее и пропагирањето на информатичко опшество во Македонија, дај олабавете малку. Оваа ситуација со “CC” како порачана дојде за да се преброите и прочистите. Шо ми е муабетот? Абе кур ме боли мене дали Метаморфозис  [ Read More ]

CC – ц ц ц..

Абе, кај дојде мајчин јапонец, кај се запусти, па ни ги разниша информатичките редови? Ако се прашувате што е муабетов, уствари за што се расправа кај Би во нејзиниот пост, поточно во коментарите?… ич не се мачето. Тоа сигурно е некоја од оние веќе видени работи – „си ги мерат на кој му е подолг.“  [ Read More ]

RSS за почетници

Се помачив малку дури го поставив преводот на Македонски, но мислам дека е добар, а дали вредеше маката… ќе кажите. Оди тука за да го видиш видеото или клик на сликата.

2.84 милијарди зелени

Good директно од The San Fernando Valley  – Porn capital of the world многу суптилно ги презентира статистиките податоци од кои се здрвува… здивот.   Дали бројката од 2.84 милијарди долари приход само од интернет порно е доволен предизвик за да ја видите Kelle Marie или пак Marie е причината за да ги видите бројките, оставам  [ Read More ]

Sponsors

  • Лиценца

    Creative Commons License
    Овој блог - дело by ribaro е лиценциран со Creative Commons Наведи извор-Некомерцијално 2.5 Macedonia License.
    Засновано врз работата на блогот: ribaro.mk.
  • Пик

  • Категории

  • Архива