Ribaro MK

ништо не е наивно, само така изгледа

za vo post

Веќе цела деценија Грујум се бори со сопствената шизофренија. За тоа време, сите во шумата од магли сме заложници на неговата дијагноза, која континуирано произведува лудило. Ќе успее ли Смигл, да се ослободи од другиот во себе? Заминувај сега и не се враќај повеќе! Leave now and never come back! Одбери резолуција: 1080HD Следи нè  [ Read More ]

Ќе се спасиме?

vs151018-001

И Катица Јанева со реакција на најновиот спот од Фамилијата. „Ќе се спасиме?“ е видео пародија на “I will survive”. Погледнете! Следи нè на Фејсбук: https://www.facebook.com/RibaroMK Следи нè на Јутјуб: https://youtu.be/-wJs3LkRznQ  

Телефон

Untitled

Во видеото: – Кога чекам да речеш нешто, за да не се откажам од тебе. – Кога се чувствувам толку минорен. – Кога моите мракови индикативно ги симболизирав како црвени телефони, а ти можеш да си одбереш други и какви сакаш бабароги. – Кога се сопнувам и паѓам, зошто ти коматизирана лежиш и не даваш знаци  [ Read More ]

za blog

Заминуваме! Проект на граѓаните на Република Македонија Музика: Gary Jules and Michael Andrews – Mad Worl Видеото е во соработка и на идеја на Здружение Центар за стратегии и развој Пактис Директен линк од видеото на You Tube: http://youtu.be/XN0ZtF_oNms За насловот сите заслуги одат кај @darko156

Житието на #Жон

za post

Житието познато како „Книгата на лажгите“, е пронајдено во центарот на светот – во првата преткомора на бунарот во Паљурци. Според житието, токму #Жон е креаторот на секогаш надградената книга на лажгите: „Дивоградба во 100 жабокркори“. Житието е познато и под името – Житието на #Жон. Она што некогаш беше Кловнот, сега и понатаму ќе  [ Read More ]

ribaro-trol_3

Сакав само да го постирам видеото, како што обично и правам во последно време, но низ лаф-муабет со Милозвучна, која се кандисува да влогира не знам веќе колку време (смајли), а пред неколку дена и Филип ме потсети, се решив да пишам зошто и како влог, видео, клип… Сум намнисал во тоа интервјуата, но сакам  [ Read More ]

Sponsors

  • Лиценца

    Creative Commons License
    Овој блог - дело by ribaro е лиценциран со Creative Commons Наведи извор-Некомерцијално 2.5 Macedonia License.
    Засновано врз работата на блогот: ribaro.mk.
  • Пик

  • Категории

  • Архива