Ribaro MK

ништо не е наивно, само така изгледа

 • Screenshot_1

  Шарен Роуд-трип

  За потребите за спотот за песната ЗЕМЈО ЖМРОФСКА од Белизе бенд, Триото - Една јуЖна ...

 • Screenshot_1

  Трансформер - Об

  Кога Груевски ја трансформира Горде во жолто комбе, а таа му пее - Обои ме! Линк ...

 • za vo post

  Грујум - Господа

  Веќе цела деценија Грујум се бори со сопствената шизофренија. За тоа време, сите во шумата ...

 • vs160105-001

  Бејби, Бејби, Беј

  Покајанието на Бејби не е цел на овој сатиричен колаж. Намерно е изоставен делот каде ...

 • vs151228-003

  Ајскрим Мен vs. Ми

  Ајскрим Мен vs. Мирка. Сладолед или Жичара. Следи нè на Фејсбук: https://www.facebook.com/RibaroMK Следи нè на Јутјуб: https://www.youtube.com/user/ribarotube

 • print skrin

  Како Фирерот се

  Како Фирерот се соочи со преодната Влада! Пародија во соработка и на идеја на Vasko Lazarevski Следете ...

 • jpg nardot znae

  Народот знае

  Видео анимирана пародија, на говор од Грујо, после договорот од Пржино. „Народот знае да препознае...“ Линк ...

 • vs151018-001

  Ќе се спасиме?

  И Катица Јанева со реакција на најновиот спот од Фамилијата. „Ќе се спасиме?“ е видео пародија ...

 • vs151010-002

  Брилијантини

  Брилијантини, видео пародија Директен линк до Јутјуб: https://youtu.be/XmoMfw7Dk5k Следете нè на : https://www.facebook.com/RibaroMK

 • 17 shareni piluli

  17 шарени пилули

  Македонска пародија на тема - Шарене пилуле за лилуле, од Бајага и инструктори.

Во аромата од тутунот се помеша гужвата од гостинот и темнината од ноќтта. Тутунот е исконот на напатените ми сограѓани, гостинот е паталникот на сродната ни душа, а темнината ни е друшка и повез на одродената ни радост.Тие во едно, иако можеби чудно се мојот град тие се ние, тие сум јас. Гостинот уште се  [ Read More ]

На конгресите на КПЈ, Тито, кога некоја од дискусиите од тогашните делегати не му  била по ќеиф, излегувал така шармантен или страшен, кој како сака нека си го тумачи и кратко и јасно реплицирал: ” он не се слаже са сопственим мишљењем”. Контра реплика немало, а и да имало никој не е сведок на тоа. Паметен  [ Read More ]

Деновиве, на пеколниве горештини кои некогаш се нарекуваа пролет, а денес  само календарски се идентификуваат со пролетта, зашто наликуваат на афричко лето, освен топлотен ме потресе уште еден ШОК. Македонскиот Театарски Фестивал “Војдан Чернодрински” во Прилеп е истовремено со предизборната кампања за парламентарните избори. Еве зошто тоа е шок… Единстевена, пред сé медиумски и  донекаде  [ Read More ]

Кома

Слушаше гласови како промаја: -“350… еееј, за 350 заебани денари”! -“Доттука стаса”!? Имаше завршено средно мизерно пред петнаесетина години. Денес од сопствената незадоволност, падна во бесознание. Во бунилото маката му се омачи и му роди 350 гладни маки. Маките му се виде дека се 350 денари, уствари сé му се гледаше 350 ден. Сега имаше  [ Read More ]

Неговиот череп ги задоволуваше неговите потреби, а тоа беа тие, тоа беше тој: “SS”- овец, тиран од Аушвиц. Едно мрачно пладне (какви што впрочем беа сите), трчајќи по тремот за да не пропушти да им го даде оводневното следовање на проѕирните ветрушки- се лизна и акна: “SCHEIZE”!- онака надуен истркала сочно од уста в уста  [ Read More ]

Sponsors

 • Лиценца

  Creative Commons License
  Овој блог - дело by ribaro е лиценциран со Creative Commons Наведи извор-Некомерцијално 2.5 Macedonia License.
  Засновано врз работата на блогот: ribaro.mk.
 • Пик

 • Категории

 • Архива