Ribaro MK

ништо не е наивно, само така изгледа

КГБ – проект, Скопје 2014

grujo, koce, tinexНема сценарио. Тука сè се одвиваше онака, како што е претскажано од тројцата творци, визионери, апостоли на модерното време, во кое урбаниот хаос си го наоѓа своето место. Паско К. Никола Г.  Вангел Б. се имињата чии иницијали се врежаа во тој визионерски проект кој ќе и пркоси на…


Во влог постот се користени:
видео од ТВ A1,  фотографии од Мите Кузевски, анимација на goanimate.com/, а позајмен е  трејлерот на Stargate!

Ви се допаѓа? Споделете го со вашите пријатели

Би можело да те интересира:

Categories: Видео, Став

Коментирај со Фејсбук:

16 Responses so far.

 1. KGB project Skopje 2014 | Ribaro MK http://bit.ly/bV6Ez6

 2. Ms. Biserka says:

  RT @darko156: KGB project Skopje 2014 | Ribaro MK http://bit.ly/bV6Ez6

 3. RT @darko156: KGB project Skopje 2014 | Ribaro MK http://bit.ly/bV6Ez6

 4. RT @darko156: KGB project Skopje 2014 | Ribaro MK http://bit.ly/bV6Ez6

 5. RT: @darko156: KGB project Skopje 2014 | Ribaro MK http://bit.ly/bV6Ez6

 6. VIDEO: KGB – project Skopje 2014. – http://bit.ly/bKvrGH (via @ribaro) #Skopje2014 #Macedonia #fun

 7. mnmlbit says:

  RT @ribaro: има и твитерџии во филмот, ај ќе си се препознаат да не ги линкам :). thnx na @kuzevski за фотките (http://bit.ly/bKvrGH)

 8. RT @ribaro: има и твитерџии во филмот, ај ќе си се препознаат да не ги линкам :). thnx na @kuzevski за фотките (http://bit.ly/bKvrGH)

 9. RT @Arheoblog: RT @ribaro мој нов Влог пост "KGB – project Skopje 2014" http://ribaro.mk/kgb-project-skopje-2014/

 10. мој нов Влог пост "KGB – project Skopje 2014" http://ribaro.mk/kgb-project-skopje-2014/ [Ribaro Mk] за тие од прва смена 🙂

 11. волан says:

  Овој клип ти е најак до сега.

  • ribaro says:

   нели треба последниот секогаш да е најдобар? 🙂 фала волан!

 12. Мислам дека Именденска б.б. е подобар.

  • ribaro says:

   Игор, Именденска беше наједноставен за работа, во овој досега вложив најмногу, иако можеби не се забележува 🙂

 13. m says:

  ova e veke nesto…bravo

 14. апропо #Порта муабетот, ако сте го пропуштиле на времето 🙂 http://t.co/LH60pzFi


Sponsors

 • Лиценца

  Creative Commons License
  Овој блог - дело by ribaro е лиценциран со Creative Commons Наведи извор-Некомерцијално 2.5 Macedonia License.
  Засновано врз работата на блогот: ribaro.mk.
 • Пик

 • Категории

 • Архива