Ribaro MK

ништо не е наивно, само така изгледа

It’s cold outside

Image Hosted by ImageShack.us

Image Hosted by ImageShack.us

Didn’t use a blade
A bullet, or a gun.

You poisoned the moonlight.

It was cold outside,
The nigh love died,

On the night you murdered love

( го најдов фино спаковано тука )

Ви се допаѓа? Споделете го со вашите пријатели

Би можело да те интересира:

Categories: Поезија

Коментирај со Фејсбук:

One Response so far.

 1. admin says:

  #
  all_is_half напиша:

  фино…
  има и едно дете шо фино си тропка по гитара
  16 Февруари, 2007 – 23:34 | избриши | одговори)

  #
  Бунка напиша:

  Фино, фино…Smiling
  16 Февруари, 2007 – 23:50 | избриши | одговори)

  #
  орг напиша:

  фино… 16 Февруари, 2007 – 23:55 | избриши | одговори)

  #
  SPACEGUN напиша:

  Друже, поздрав сличкава ти е Pretty, веќе prepretty. нема боље оддома на топло. Шо ќе кажуеш?!?! 17 Февруари, 2007 – 01:23 | избриши | одговори)

  #
  RIBARO напиша:

  Spejs, абе јас ти сакам снег, зима, планина, а раката што се потпира на испотениот џам ме потсети на Кејт Винслет во една јака сцена 🙂 Во еден континуиран еротски фазон сум сега, уствари во континуитет.. 17 Февруари, 2007 – 02:01 | избриши | одговори)

  #
  SPACEGUN напиша:

  Еј, не ми ја чепкај Кејти вљубен бев во неа до пред некое време. После од коа пушти Гс до колена се џитнав на фрустрајшн ТВ. Сељанката неќе да иде на пластика, мајка приода и такви ми ти работења, знаеш. Од тогаш се вљбила во селски туризам.. У добар занес си улетал, мислам на континуитетот… 17 Февруари, 2007 – 02:17 | избриши | одговори)

  #
  RIBARO напиша:

  Spejs, она за сељанка и не ми штима баш! 17 Февруари, 2007 – 04:20 | избриши | измени | одговори)

  #
  istok напиша:

  и јас си сакам снег, макар и во март! 17 Февруари, 2007 – 04:20 | избриши | одговори)

  #
  орг напиша:

  викаш? 17 Февруари, 2007 – 04:56 | избриши | одговори)

  #
  Piotr напиша:

  Второто сликиче е баш на место. Ај поздрав со надеж за снег) 17 Февруари, 2007 – 19:51 | избриши | одговори)

  #
  RIBARO напиша:

  … макар и во март. поздрав исток, пиотр. 17 Февруари, 2007 – 20:30 | избриши | одговори)

  #
  Бунка напиша:

  Ноу снег… Eye-wink
  17 Февруари, 2007 – 21:03 | избриши | одговори)


Sponsors

 • Лиценца

  Creative Commons License
  Овој блог - дело by ribaro е лиценциран со Creative Commons Наведи извор-Некомерцијално 2.5 Macedonia License.
  Засновано врз работата на блогот: ribaro.mk.
 • Пик

 • Категории

 • Архива