Ribaro MK

ништо не е наивно, само така изгледа

Интервју за Шило

Интервју со мене во ноемврискиот број  (2010 година) на австралискиот магазин на македонски јазик – Шило.

Блогосферата – тоа е една турлитава зачинета со докторски рецепти, крчкана во интелектуална тава, на тивок оган во народната кујна, а консумирана од сите подеднакво и различно. Некој, макал, некој сркал, друг се накапал, но сите останале и доволно сити и гладни. Или можеби би сакал да е тоа дефиницијата…

Интервју со Јане Ѓорѓиоски Рибаро за Шило – австралиски магазин на македонски јазик

Ви се допаѓа? Споделете го со вашите пријатели

Би можело да те интересира:

Categories: Интервјуа

Коментирај со Фејсбук:

4 Responses so far.

 1. блог пост, Интервју за Шило – http://ribaro.mk/intevju-shilo/ [Ribaro.MK]

 2. и јас немам ништо со насловот на интервјуто 🙂 (реф: http://ribaro.mk/intevju-shilo/)

 3. Goran Peoski says:

  @ribaro Можи една нескрибдувана верзија од ова http://at.azder.mk/hYe6Sf или не е според правилата на копирање?


Sponsors

 • Лиценца

  Creative Commons License
  Овој блог - дело by ribaro е лиценциран со Creative Commons Наведи извор-Некомерцијално 2.5 Macedonia License.
  Засновано врз работата на блогот: ribaro.mk.
 • Пик

 • Категории

 • Архива