Ribaro MK

ништо не е наивно, само така изгледа

Archive for the ‘Став’ Category

Ostavete-go-mecenata-2.preview

Ви текнува на Chris Crocker и неговата Leave Britney alone!? Е, овде главна улога е нашиот Бритни – мецената семакедонски! Објавено во okno.mk – линк. Ви се допаѓа? Споделете го со вашите пријатели Tweet

Ви се допаѓа? Споделете го со вашите пријатели
familijata-01.preview

Од пред извесно време ribaro.mk воспостави соработка со порталот Окно. Таму ќе бидат постирани видео монтажите и влоговите, a ќе бидат хостирани на мојот youtube канал. На Окно веќе може да се погледни „Фамилијата – прва епизода“ која, како што се вели во најавата: „Фамилијата“ е серија, каде причинско-последичните појави играат брканица, а актерите си  [ Read More ]

Ви се допаѓа? Споделете го со вашите пријатели

Македонија 2010 vs. Скопје 2014

FireShot capture #027 - 'YouTube - ribarotube's Channel' - www_youtube_com_user_ribarotube_feature=mhw4

Филмот кој го живееме. Клипот е на предллог на Фејсбук групата: „Македонија 2010 vs. Скопје 2014“. Сите фотографии и видео сцени се на предлог на членовите на групата, а музиката е reverse од онаа… другата. btw. влог-пост во чија реализација воопшто не уживав. Ви се допаѓа? Споделете го со вашите пријатели Tweet

Ви се допаѓа? Споделете го со вашите пријатели

КГБ – проект, Скопје 2014

grujo, koce, tinex

Нема сценарио. Тука сè се одвиваше онака, како што е претскажано од тројцата творци, визионери, апостоли на модерното време, во кое урбаниот хаос си го наоѓа своето место. Паско К. Никола Г.  Вангел Б. се имињата чии иницијали се врежаа во тој визионерски проект кој ќе и пркоси на… Во влог постот се користени: видео  [ Read More ]

Ви се допаѓа? Споделете го со вашите пријатели

Провоцирам Insomnia

provociram insomnia

Несоница – insomnia е целта на овој видео пост (влог пост), а провокацијата е да мотивира. Се роди случајно, после една дискусија со моите пријатели на твитер. Навикнавме да не пукаат, да не плукаат. Дозволивме да ни перат мозоци, навикнавме да се скриеме за да не провоцираме. Навикнавме за да сме како пример на добро  [ Read More ]

Ви се допаѓа? Споделете го со вашите пријатели
korica-3-1-1

http://Како се злоупотребува интернетот за политички цели.com Рибаро: Денес е многу тешко да замолчиш некого на Интернет, а уште потешко е да се најде некој кој има да каже нешто. Пред околу 4 месеци македонската јавност буквално ја размрда еден клип на македонски блогер, објавен на јутјуб – „ Именденска б.б“ – линк, во кој  [ Read More ]

Ви се допаѓа? Споделете го со вашите пријатели

Sponsors

  • Лиценца

    Creative Commons License
    Овој блог - дело by ribaro е лиценциран со Creative Commons Наведи извор-Некомерцијално 2.5 Macedonia License.
    Засновано врз работата на блогот: ribaro.mk.
  • Пик

  • Категории

  • Архива