Ribaro MK

ништо не е наивно, само така изгледа

Archive for the ‘Медиуми’ Category

Блоговите се ѓубре?

Сум се степал – онака вистински, два пати. Првиот пат беше во ферка (ама здрава тепачка беше тоа и заврши со крвава усна и крвав нос) со мојот тогаш најдобар другар, а вториот пат во една така помасовна тепачка во центарот на Прилеп со епилог од зададено 5/6 бокса… Е сега јас би за првата,  [ Read More ]

Ви се допаѓа? Споделете го со вашите пријатели

Гордана Јанкуловска

clipped from www.kanal5.com.mk Скопје, 14 октомври (МИА) – Безбедносната состојба во Република Македонија е стабилна и мирна, изјави министерката за внатрешни работи Гордана Јанкуловска во интервјуто за Радио Слободна Европа. Сепак, вели таа, ценејќи ги регионалните случувања, тука пред се мислам на финалното решавање на статусот на Косово, сите служби кои имаат надлежности во оваа  [ Read More ]

Ви се допаѓа? Споделете го со вашите пријатели

Цицај Скопско

Не дека му е прв пат на  Грчкиот Kathimerini да чепка зајадливо по Македонија, туку малку исав да се има бе, макар да се премолчи, ако веќе не се сочувствува, па да се покажи Грчката античка не/култура. Еве како D. Rigopoulos ја објаснува преголемата и еуфорична жал што ја манифестираше Македонија за својот Тоше: –  [ Read More ]

Ви се допаѓа? Споделете го со вашите пријатели

Сакав да го постирам ова: **** 1. Ги гледав вестите кои се наменети за лицата со оштетен слух на МТВ1 во 18.00 часот. Ударна вест беше пласманот на Каролина во финалето во Хелсинки поткрепена со звуk и слика од полуфиналната вечер. 2. На  МТВ се прикажува емисијата „Светот на тишината“, а на сајтот има статија  [ Read More ]

Ви се допаѓа? Споделете го со вашите пријатели

Блогосферата возвраќа

Во најновиот број на „Фокус“ во рубриката Писма со наслов „Блогосферата возвраќа“, објавен е мојот пост кој беше реакција на двојните аршини на професорката Билјана Ванковска за блогосферата. За тоа, дали треба или не треба да го испратам мојот пост до редакцијата на Фокус имаше различни мислења од колеги блогери. Го испратив, за да не  [ Read More ]

Ви се допаѓа? Споделете го со вашите пријатели

Околу двојните аршини на нашите политичари е банално да се дискутира, но кога таквата појава ќе го зарази и оној интелектуален капацитет кој (треба) претставува главен коректор на политиката и е одраз на интелектуалната сила на државата, е тогаш мора да се алармира дека нешто е ептен труло во Државата ни Македонска. Ќе се позанимав  [ Read More ]

Ви се допаѓа? Споделете го со вашите пријатели

Sponsors

  • Лиценца

    Creative Commons License
    Овој блог - дело by ribaro е лиценциран со Creative Commons Наведи извор-Некомерцијално 2.5 Macedonia License.
    Засновано врз работата на блогот: ribaro.mk.
  • Пик

  • Категории

  • Архива