Ribaro MK

ништо не е наивно, само така изгледа

2.84 милијарди зелени

Good директно од The San Fernando Valley  – Porn capital of the world многу суптилно ги презентира статистиките податоци од кои се здрвува… здивот.   Дали бројката од 2.84 милијарди долари приход само од интернет порно е доволен предизвик за да ја видите Kelle Marie или пак Marie е причината за да ги видите бројките, оставам на душа ви:

(за секој случај еве линк до видеото)

Ако при гледањето на клипот ви бегаа податоците еве ги:
12 % од сите веб сајтови се порнграфски
25 % од сите пребарувања на нет се порнографски
35 % од сите данлоудирања се на порнографски содржини
секоја секунда 28 258 интернет корисници гледаат порнографија
секоја секунда се трошат 89 $ за интернет порно
секој ден 266 нови порно страници се појавуваат на интернет
Зборот SEX е најпребаруваниот збор на интернет.
Приходот на САД од интернет порно во 2006 година изнесува 2.84 милијарди долари
72 % од корисниците на интернет порно се мажи
28 % се жени
Има 372 милиони веб страни со порно содржини
3 % од нив се Англиски
4 % Германски
89 % се од САД
најпосетувана страница за возрасни е: adultfriendfinder.com
земји кои ја имаат забрането порнографијата: Саудиска Арабија, Иран, Бахреин, Египет, ОАЕ, Кувајт, Малезија, Индонезија, Сингапур, Кенија, Куба Кина, Индија.
Нај посетувани страни дневно:
1. MSN.com – 220 милиони
4. youtube.com – 196 милиони
49. adultfriendfinder.com 7.2 – милиони

145. NYTimes.com. – 4.1 милион посети дневно
Kelle Marie презентерка

***

Циле – баче, арен?!
Наместо да ни ја ветеше  Jenna Jameson & компани која ќе ни носеше 2/3 милијарди зеленаши годишно, Ти.. ?!

Знам бе дека каснам години, ама секогаш кога ќе се спомене бројка поголема од милиони „зелени“ мене на срцушот полничок ме потсеќава, зашо таков к*р каков шо кркавме ние од дебелио нема ни Jenna кркано!

Абе каде е сега дебелиот, го видел некој?

Врска: Svakodnevnica
Ви се допаѓа? Споделете го со вашите пријатели

Би можело да те интересира:

Categories: Разно

Коментирај со Фејсбук:

2 Responses so far.

 1. admin says:

  #
  кибицер напиша:

  А јас му веруев. Додуше, тогаш, во многу работи веруев Smiling

  поздрав.
  15 Мај, 2007 – 00:53 | избриши | одговори)

  #
  RIBARO напиша:

  А Кели Мери те бендиса? На ум сум дека со нејзината презентација ќе го накачи процентот на цела порно интернет индустрија 🙂 15 Мај, 2007 – 10:38 | избриши | измени | одговори)

  #
  dr. Max напиша:

  72% мажи, хехехе Smiling Кој знае овоблогерскиот Порно шо пари млати со блогот Smiling Туку Рибару, добра фуфа беше оваа од клипчево, чеј да и ја ѕирнам страната Smiling)))))))
  16 Мај, 2007 – 00:29 | избриши | одговори)

  #
  Бунка напиша:

  Јас сум петти на постов, што значи тоа? Smiling
  16 Мај, 2007 – 00:44 | избриши | одговори)

  #
  chombe напиша:

  MSN не е најпосетуван сајт. MSN е default home page у IE што значи доволно е само да упалиш IE и да кажат дека си бил на MSN без разлика дали ти после ќе си продужиш на google, yahoo или кај фаворитите на Томе (http://www.tommys-bookmarks.com/). Најпосетуваните сајтови се овде http://toolbar.netcraft.com/stats/topsites Иначе дебелиот задњи пут го видов у Палма у К4, наручуваше 180 тулумби и 250 шампити пред едно 3-4 години. Сеа нешто релација УСА-МК брка работа, кој го знае. Го боли к* изгледа. 17 Мај, 2007 – 02:35 | избриши | одговори)

 2. 2.84 милијарди зелени http://is.gd/aJYpRl [стар пост] со #cicki


Sponsors

 • Лиценца

  Creative Commons License
  Овој блог - дело by ribaro е лиценциран со Creative Commons Наведи извор-Некомерцијално 2.5 Macedonia License.
  Засновано врз работата на блогот: ribaro.mk.
 • Пик

 • Категории

 • Архива