Ribaro MK

ништо не е наивно, само така изгледа

Тачи Војвода?

Вака беше пред денови.
Сега, по се изгледа ќе биди:

– Тачи Војвода…!

– Тачи Војвода…!
– Тачи Војвода…!
– Тачи Војвода…!
– Тачи Војвода…!
– Тачи Војвода…!
– Тачи Војвода…!
– Тачи Војвода…!
– Тачи Војвода…!
– Тачи Војвода…!
– Тачи Војвод…!
– тачи Војвода…
– Тачи Војвода…!

– ………!


Ви се допаѓа? Споделете го со вашите пријатели

Би можело да те интересира:

Categories: Став

Коментирај со Фејсбук:

One Response so far.

 1. admin says:

  #
  Бунка напиша:

  Рибар, Ти овој чекор на Груевски го одобруваш? ДУИ?!

  или пак ако ДПА ја напушта владата поради Танушевци, до кога политика и крининал?!

  Кое е вистинитото од претходниве две?(само едно може да биде вистинит одговор)
  27 Мај, 2007 – 13:45 | избриши | одговори)

  #
  RIBARO напиша:

  Не, јас не одобрувам ништо.
  … Само ја констатирам небулозата која се јавува во рок од два месеци и баш ме интересира понатамошниот тек на ситуацијата.
  Не би навлегувал политички сега, стирктно воајерски ми е навраќањево
  27 Мај, 2007 – 13:53 | избриши | измени | одговори)

  #
  Џаман напиша:

  Рибаро има полно право на ваков пост.

  Она што мене ме разочарува е одсуството на политичка анализа од блогерите. Та нели на блогов има можност за брза реакција и коментирање на случките од политичкиот и општествениот живот. А оваа вест е доста крупничка и може да доведе до политичка нестабилност, нова владина коалиција или да се оди на предвремени избори.

  Каде е сега десничарскиот дел од блогерајов? Каде е левиот? Што е причината за одсуство на записи?

  Јас не сум пишувал на блогов за домашна политика, но еве јавно порачувам, ако до вечер нема анализи и записи на темава дека јас ќе го сторам тоа.
  27 Мај, 2007 – 14:39 | избриши | одговори)

  #
  Spartak напиша:

  Да не биде сега Али војвода?
  Кога зборев да се смират страстите…
  27 Мај, 2007 – 14:46 | избриши | одговори)

  #
  Fljambur напиша:

  али го кодоши тачи за оружјето во танушевци
  или обратно?
  важно џандарите ништо не пронајдоја!
  а кутрите албанци пак се малтретирани без причина…
  абе дали -али тачиев или таки алиев – шо има веза
  кога и обата ја терат истата кауза-разнебитувањето
  само кога овие слепциве наши че прогледат? и да земат нешто
  сериозно заедно да сработаат,се испоклаја за позиции и фотељи
  „АБЕ НЕОСТАЈФТЕ ПОЈЌЕ НИШТО ЗА ДА УКРАДИТЕ“
  го држат магарето за стап и викат ЖЕНСКО Е!
  абе сите се за УПМ
  (немом башка да пулам на политикава)

  http://my.opera.com/flebur/blog/
  27 Мај, 2007 – 15:18 | избриши | одговори)

  #
  MastermindMK напиша:

  Не се истрчувајте предвреме
  27 Мај, 2007 – 15:25 | избриши | одговори)

  #
  RIBARO напиша:

  MastermindMK, ова твојов коментар како авторитативен ми делува… па нели пишав „по се изгледа“ 🙂 27 Мај, 2007 – 17:25 | избриши | одговори)

  #
  MW напиша:

  Кога напишавме коментар на десничарскиот блог на темава, нешто поинаку реагираа. Но денес вриат, состаноци на највисоко ниво во двете партии.
  Ама се знае, дебелиот крај ѓе го извлечеме ние, народот.
  27 Мај, 2007 – 22:20 | избриши | одговори)

  #
  RIBARO напиша:

  интересно е тоа што како да има некоја хипноза со себезадоволителен ефект и не дозволува да се покажи глава, а камо ли тупаница. 28 Мај, 2007 – 12:05 | избриши | одговори)

  #
  snowmen напиша:

  не се тревожете ДПА ќе излезе ДУИ ќе влезе пак рамковна влада ќе имаме 28 Мај, 2007 – 16:39 | избриши | одговори)

  #
  MastermindMK напиша:

  http://allright.blog.com.mk/node/89286

  Бевме прозвани,
  Поздрав
  28 Мај, 2007 – 22:01 | избриши | одговори)

  #
  RIBARO напиша:

  … да и имате исцрпна реакција како што видов (без разлика дали се согласувам или не). 28 Мај, 2007 – 23:50 | избриши | одговори)

  #
  Бунка напиша:

  Не е Тачи војвода, Бунка е војвода! Laughing out loud
  28 Мај, 2007 – 23:59 | избриши | одговори)

  #
  lucija напиша:

  Денес вака-утре така…за да не збунат…само, како да се навикнеме? Поздрав. 29 Мај, 2007 – 14:39 | избриши | одговори)

  #
  Vojvodaта напиша:

  Они на Тачи – Војвода Тачи на нив – Мали четничиња 14 Ноември, 2007 – 22:08 | избриши | одговори)


Sponsors

 • Лиценца

  Creative Commons License
  Овој блог - дело by ribaro е лиценциран со Creative Commons Наведи извор-Некомерцијално 2.5 Macedonia License.
  Засновано врз работата на блогот: ribaro.mk.
 • Пик

 • Категории

 • Архива