Ribaro MK

ништо не е наивно, само така изгледа

Каде се Боите?

Каде се боите? -праша.

Каде е родот? -замолчи времето.

Каде сум јас? – плачев по себе.

Умреа боите за да се родам  Јас!

Рече Тој.

Потврдив Јас

Ви се допаѓа? Споделете го со вашите пријатели

Би можело да те интересира:

Categories: Поезија

Коментирај со Фејсбук:

One Response so far.

 1. admin says:

  #
  all_is_half напиша:

  одлично….. 22 Ноември, 2006 – 09:22 | избриши | одговори)

  #
  Natka напиша:

  Се наежив…. убаво ме погоди…
  Имај убав ден!
  22 Ноември, 2006 – 10:03 | избриши | одговори)

  #
  HAMLET-hm напиша:

  АЛО РИБАРО-т!Со почит и респект го следам твојот блог па си давам слобода да го побарам твојот став и ангажман по повод темата на КИМИ-“Соња Тарчуловска …i tn.Поздрав! Повикот важи за сите кои го следат и читаат РИБАРО! 23 Ноември, 2006 – 14:18 | избриши | одговори)

  #
  genieto напиша:

  и код мене у Шума је све црно бело! Ти си велики рибар ! 25 Ноември, 2006 – 17:28 | избриши | одговори)


Sponsors

 • Лиценца

  Creative Commons License
  Овој блог - дело by ribaro е лиценциран со Creative Commons Наведи извор-Некомерцијално 2.5 Macedonia License.
  Засновано врз работата на блогот: ribaro.mk.
 • Пик

 • Категории

 • Архива