Ribaro MK

ништо не е наивно, само така изгледа

Инџија – RHCP

Free Image Hosting at www.ImageShack.us

(клик за голема)

Ќе го носам знамево утре во Инџија за RHCP. Лесно ќе го познаете по тоа чкртаниците на краците. Инаку, тука се начкрабани сите концерти што ги посетило 🙂

Очекувам пеколен концерт

Бујрум околу знамево!

Ви се допаѓа? Споделете го со вашите пријатели

Би можело да те интересира:

Categories: Разно

Коментирај со Фејсбук:

One Response so far.

 1. admin says:

  #
  zivnenad напиша:

  срекен пат, па писи коа ке се вратис како било!!!
  25 Јуни, 2007 – 16:27 | избриши | одговори)

  #
  RIBARO напиша:

  Фала бато, ќе пишам обавезно. 25 Јуни, 2007 – 16:42 | избриши | измени | одговори)

  #
  Аrwena напиша:

  Да можев ќе ве дружев, но за жал ептен сум заглавена со работа.

  Супер да си пројдеш и да уживаш.

  Поздрав Smiling

  Археолошки дневник vol.1
  25 Јуни, 2007 – 16:57 | избриши | одговори)

  #
  Струмјан напиша:

  Да бе ќе пишиш, колку за Лори што пиша 🙂 25 Јуни, 2007 – 16:59 | избриши | одговори)

  #
  ХулаХопа напиша:

  пингвините тргнаа од Саут Пол Сити
  25 Јуни, 2007 – 17:39 | избриши | одговори)

  #
  Хероина напиша:

  Се радувам што знамето ќе ги види момциве, а и оно него Smiling

  Ај пиши што се е испишано на знамето?
  25 Јуни, 2007 – 18:00 | избриши | одговори)

  #
  RIBARO напиша:

  Арвена, фала
  Хула.., те чекам ад се јавиш оти диоптријава нема да те види Smiling
  Струмјан, ќе пишам бе за ова јака авантура треба да биди на +36… уште Енко ако заеби со автобусите па да нема клима и тогаш…
  Хероина, абе се гледаат кои се групите ако кликниш на сликата за да се зголемиа…
  – The Cure, The Off spring, KORN, Skin, The Tears, Hot hot heat, REM, Faithless, Gus Gus, Rashmus, Iggy Pop, ORG, 50 centes, Hooverphonic, Cardigans, Shugar babes, Pet Shop Boys, Suede, Moloko, Depeche Mode, Atena, Simple Mineds,… и уште дестина други
  25 Јуни, 2007 – 20:27 | избриши | одговори)

  #
  gemidjy напиша:

  Сељак со знаме 🙂 25 Јуни, 2007 – 20:40 | избриши | одговори)

  #
  RIBARO напиша:

  Че те начекам на плетварон некош, глеј си работа 🙂 25 Јуни, 2007 – 20:49 | избриши | измени | одговори)

  #
  ickoman123 напиша:

  Рибаро, убаво да си поминеш друже, да му ебам матер – Зашто се случуваат вакви работи кога има сесија Sad
  25 Јуни, 2007 – 21:38 | избриши | одговори)

  #
  RIBARO напиша:

  Ивица, фала бато. 26 Јуни, 2007 – 00:03 | избриши | измени | одговори)

  #
  Никола Ни напиша:

  убаво да си поминеш. се мислев да одам, да не, (не ми се допага земјата каде што ќе е концертот) ама согласно поговорката „есап ако правиш тава не вечераш“ испадна НЕ:) на блогот ќе напишеш како било нели? http://www.psiholog1.wordpress.com 26 Јуни, 2007 – 14:27 | избриши | одговори)

  #
  She напиша:

  Најверојатно си се вратил до сеа, мене ми пишаа од граница дури околу пладне?? Прочитав негде дека било катастрофа :((( Па, кажувај кога ќе стигнеш! 27 Јуни, 2007 – 14:50 | избриши | одговори)


Sponsors

 • Лиценца

  Creative Commons License
  Овој блог - дело by ribaro е лиценциран со Creative Commons Наведи извор-Некомерцијално 2.5 Macedonia License.
  Засновано врз работата на блогот: ribaro.mk.
 • Пик

 • Категории

 • Архива