Ribaro MK

ништо не е наивно, само така изгледа

 • Screenshot_1

  Шарен Роуд-трип

  За потребите за спотот за песната ЗЕМЈО ЖМРОФСКА од Белизе бенд, Триото - Една јуЖна ...

 • Screenshot_1

  Трансформер - Об

  Кога Груевски ја трансформира Горде во жолто комбе, а таа му пее - Обои ме! Линк ...

 • za vo post

  Грујум - Господа

  Веќе цела деценија Грујум се бори со сопствената шизофренија. За тоа време, сите во шумата ...

 • vs160105-001

  Бејби, Бејби, Беј

  Покајанието на Бејби не е цел на овој сатиричен колаж. Намерно е изоставен делот каде ...

 • vs151228-003

  Ајскрим Мен vs. Ми

  Ајскрим Мен vs. Мирка. Сладолед или Жичара. Следи нè на Фејсбук: https://www.facebook.com/RibaroMK Следи нè на Јутјуб: https://www.youtube.com/user/ribarotube

 • print skrin

  Како Фирерот се

  Како Фирерот се соочи со преодната Влада! Пародија во соработка и на идеја на Vasko Lazarevski Следете ...

 • jpg nardot znae

  Народот знае

  Видео анимирана пародија, на говор од Грујо, после договорот од Пржино. „Народот знае да препознае...“ Линк ...

 • vs151018-001

  Ќе се спасиме?

  И Катица Јанева со реакција на најновиот спот од Фамилијата. „Ќе се спасиме?“ е видео пародија ...

 • vs151010-002

  Брилијантини

  Брилијантини, видео пародија Директен линк до Јутјуб: https://youtu.be/XmoMfw7Dk5k Следете нè на : https://www.facebook.com/RibaroMK

 • 17 shareni piluli

  17 шарени пилули

  Македонска пародија на тема - Шарене пилуле за лилуле, од Бајага и инструктори.

daniel-janev-sharena-light-shirt

(постер од: Даниел Јанев) Другари, сите се знаеме. Прво, ова не е пост за тие што бевме рамо до рамо во борбата против режимот, а сега со сето право жестоко и бескомпромисно критикуваат и маваат, туку за сеирџиите и релативизаторите што тек-тук имале проблесоци, годиниве наназад дури газеше режимот. Другово, сето е под второ. Еве,  [ Read More ]

Neue Slowenische vs. Macedonische Kunst

16729535_1747744372208740_1335909599372388090_n

Гостински пост на Џанго помалиот Пред некој ден, испровоциран од еден безначаен лик, набрзина напишав пост за Лајбах и Новата словенечка уметност. Сепак, темата заслужува многу поголемо внимание. Од аспект на тоа, како некој одлично се справил со сопствената фрустрација. Под „некој“, мислам на нација. Ќе се обидам да бидам краток, а нестрпливите ФБ читатели  [ Read More ]

10501589_10203790640193836_2593516723628180297_n

Гостински пост на Елена Николовска: „Синоќа се возев со такси (да, да, повторно јас со моите “такси приказни”) и уште не сме тргнале прописно, таксистот ме прашува дали сум ја читала книгата “Тесла метаморфозис”. Не го ни интересираше одоговорот, едноставно си почна да си раскажува за книгата и за тоа како преку неа научил за  [ Read More ]

Шарен Роуд-трип

Screenshot_1

За потребите за спотот за песната ЗЕМЈО ЖМРОФСКА од Белизе бенд, Триото – Една јуЖна (Ана, Милена, Јане + снимателот), за 5 дена поминаа повеќе од 2 500 километри, од Шарениот Роуд-трип на релација: Прилеп-Крагуевац-Вишеград-Сараево-Мостар-Сплит-Загреб-Нови Сад-Белград-Прилеп. #Протестирам #ШаренаРеволуција Благодарност до Белизе бенд!

Трансформер – Обои ме

Screenshot_1

Кога Груевски ја трансформира Горде во жолто комбе, а таа му пее – Обои ме! Линк од Јутјуб: https://youtu.be/LtbAp2mpT9c Следете нè на Фејсбук: https://www.facebook.com/RibaroMK  

za vo post

Веќе цела деценија Грујум се бори со сопствената шизофренија. За тоа време, сите во шумата од магли сме заложници на неговата дијагноза, која континуирано произведува лудило. Ќе успее ли Смигл, да се ослободи од другиот во себе? Заминувај сега и не се враќај повеќе! Leave now and never come back! Одбери резолуција: 1080HD Следи нè  [ Read More ]

Sponsors

 • Лиценца

  Creative Commons License
  Овој блог - дело by ribaro е лиценциран со Creative Commons Наведи извор-Некомерцијално 2.5 Macedonia License.
  Засновано врз работата на блогот: ribaro.mk.
 • Пик

 • Категории

 • Архива